Dzień Wiosny 2014
Dodane przez iiwoonaa dnia 04 marzec 2014 16:55

Dzień Wiosny 2014r.

Image and video hosting by TinyPic

KONKURSY INDYWIDUALNE DLA UCZNIÓW:


1. Konkurs fotograficzny „Szukamy Wiosny przez obiektyw aparatu”.

Zdjęcia w formie cyfrowej wykonane aparatem fotograficznym należy wysyłać na mail:
dudzikmaria@gmail.com do 19.03.2014r. Prace mają dotyczyć tego, po czym dzieci poznają, że wiosna już nadchodzi. Na zdjęciach mogą się znaleźć rośliny, zwierzęta i krajobrazy. Dzieci mają być autorami tych zdjęć.
Najlepsze zdjęcia będą wybrane przez Szkolne Jury i wywieszone na szkolnym korytarzu.

2. Konkurs plastyczny „Fauna i flora czuje już wiosnę”

Prace plastyczne wykonane dowolną techniką, na temat zwierząt i roślinności budzących się wiosną należy składać do 19.03.2014r. do wychowawców klas.
Najlepsze prace będą wybrane przez Szkolne Jury i wystawione na szkolnym korytarzu.

KONKURSY DLA CAŁYCH KLAS


1. Konkurs dekoracji swojej klasy

Sale lekcyjne mogą być udekorowane symbolami wiosny w dowolny sposób uzgodniony i wykonany przez dzieci wspólnie z wychowawcą.
Sale poszczególnych klas będą odwiedzane przez Szkolne Jury w Dzień Wiosny.

2. Konkurs „Ekologiczna Marzanna”

W Dzień Wiosny wychowawca każdej klasy otrzyma bazę (zbite dwie deseczki w kształcie krzyżyka) do zbudowania ze swoją klasą kukły Marzanny. Wcześniej należy razem z klasą zaplanować i zgromadzić materiały naturalne, z których będzie wykonana. Stworzone w ten sposób Marzanny będą wystawione na Szkolnej Auli, a następnie na wystawce na korytarzu. W czasie prezentacji swojej Marzanny każda klasa ma wytypować przedstawiciela, który opowie z czego została zbudowana.


3. Konkurs piosenki o charakterze wiosennym


Z każdej klasy ,a zostać wytypowany przynajmniej jeden solista lub zespół (może nim być również cała klasa). Wykonawcy będą mieli za zadanie zaśpiewać przygotowaną przez siebie piosenkę pogodną i wesołą (o charakterze wiosennym) niekoniecznie zawierającą słowo „Wiosna”.